,

انواع نخود فلافلی در بازار ایران

خرید اینترنتی نخود

انواع نخود فلافلی ایرانی و خارجی در بازار نخود ایران موجود است. اما قیمت خرید نخود فلافلی ایرانی کمی بالاتر از نخود فلافل خارجی است. در کنار اینکه کیفیت نخود ایرانی نیز به مراتب از نخود خارجی بالاتر است. توضیحات بیشتر در مورد کیفیت و قیمت خرید خود فلافل در زیر آورده شده است.

بیشتر فلافلی ها دوست دارند از نخود مرغوب ایرانی استفاده کنند، اما قیمت بالای آن اجازه خرید نخود فلافلی ایرانی را کمتر می دهد. قیمت نخود فلافلی خارجی از نخود ایرانی مناسب تر است، اما می بایست کیفیت فلافل را نیز در نظر گرفت.
انواع نخود فلافلی موجود در بازار چیست؟ انواع ایرانی و خارجی این نوع نخود در بازار ایران دارای چه جایگاهی است و چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

یکی از غذاهای فست فودی که در تمامی شهرهای ایران استقبال خوبی دارد ساندویچ فلافل است. نخود استفاده شده در این فلافل نخود ریزی است که تحت عنوان نخود فلافلی در بازار عرضه می گردد.
چون نخود چرخ شده و در این فست فود مورد استفاده قرار می گیرد، سایز آن اهمیت چندانی ندارد بنابراین از ریزترین نخود که قیمت پایین تری دارد استفاده می گردد. به دلیل همین استفاده زیاد از نخود ریز در فلافل این نخود به نخود فلافلی مشهور شده است.

انواع نخود فلافلینخود فلافلی ایرانی یا خارجی

قطب تولید انواع نخود در ایران به ترتیب کرمانشاه و لرستان است. و مقدار محدودی در شهرهای دیگر نیز کشت می شود. در این شهرها نخود در سایزهای مختلفی کشت و برداشت می شود از سایز ۴ تا ۱۰ که نخود سایز ۴ تا ۶ تحت عنوان نخود فلافلی در تمامی ایران عرضه می گردد.
علاوه بر مصرف نخود فلافلی ایرانی، نخود ریز خارجی نیز در ایران مصرف می گردد. نخود فلافلی روس عمده ترین نخود فلافلی خارجی در کشور ماست که کنار نخود ایرانی پاسخگوی مصرف فلافلی هاست. در ادامه به توضیح انواع نخود فلافلی در بازار ایران اشاره خواهیم داشت.

بهتر است قبل از خرید، شناخت بیشتری نسبت انواع نخود فلافلی ایرانی و خارجی داشته باشید.

فروش نخود فلافلینخود فلافلی ریز ایرانی

نخود پس از برداشت از زمین های مزروعی، ترکیبی از سایزهای مختلف می باشد، که پس از تمیز شدن و به اصطلاح پنکه شدن، سورت شده و سایزهای مختلف آن جدا می گردد.
ریزترین سایز نخود که ۴ تا ۶ است برای مصرف فلافل بسیار مناسب است، و البته این نخود به طور محدودی به دلیل قیمت پایین برای استفاده در غذاهای دیگر نیز استفاده می گردد.در بین تمامی انواع نخود فلافلی، نخود فلافلی کرمانشاه از همه شناخته شده تر است و فست فودی هایی که دنبال خوش طعم تربن و بهترین نخود فلافلی هستند سراغ این نخود را می گیرند.

به طور کلی نخود فلافلی ریز ایرانی دارای کیفیت بسیار مناسبی نسبت به مشابه های خارجی خود بوده و نسبت به انواع دیگر نخود ایرانی به دلیل ریز تر بودن قیمت پایین تری نیز داراست. خرید نخود فلافلی

نخود روسی فلافلی

در بازار ایران کنار نخود فلافلی ایرانی، نخود ریز خارجی نیز برای فلافل عرضه می گردد. از چندین کشور واردت نخود ریز به ایران صورت می گیرد، اما نخود روسی عمده ترین نخود فلافلی خارجی را در بازار به خود اختصاص داده است.

سالانه از روسیه حجم زیادی از نخود در سایزهای مختلف از جمله ریز فلافلی وارد کشور شده و مورد استقبال قرار می گیرد، که می توان به این موضوع اشاره داشت که نخود فلافلی روسی خود در دو نوع نخود رسمی و فرنگی وارد می گردد.
خرید نخود فلافلینخود رسمی روس: دارای سایز ۴ تا ۶ بوده و طعم مطلوبی نیز داراست. از لحاظ شکل ظاهری نیز نخود رسمی مشابه با نخود ایرانی است. این نخود با طعم خوبی که خود دارد کمی گران تر از نخود فرنگی روسی است. و از آن سو در اکثر مواقع از نخود فلافل ایرانی کمی ارزان تر است.

نخود فرنگی روس: دارای سایز ریز ۴ تا ۶ است ولی دارای یک رگه تلخی می باشد. به دلیل همین رگه تلخی، نخود فرنگی روس (که به آن نخود کراخ نیز می گویند) قیمت بسیار پایینی داراست. شکل ظاهری این نخود نیز صاف و آیینه ای بوده و با نخود ایرانی کاملا متفاوت است.
فست فودی های فعال در ایران با ترفندهای خاصی از این نخود استفاده می کنند، و طعم تلخ آن را با استفاده از ادویه های خاص و یا ترکیب با نخودهای فلافلی دیگر می پوشانند.

انواع نخود فلافلی

فروش نخود فلافلی

شرکت های زیادی به تولید، واردات و پخش انواع نخود فلافلی ایرانی و خارجی در ایران مشغول به فعالیت هستند. که به راحتی می توان خرید رضایت بخشی را با آنان تجربه نمود. شرکت بازرگانی الیزا از جمله این شرکت هاست.

قیمت فروش نخود فلافلی

هر نخود بسته به کیفیت و درصد جذب آبی که دارد قیمت آن تعیین می شود. البته کیفیت نهایی پخت فلافل نیز پارامتری برای تعیین کیفیت می باشد. به طور کلی موارد زیر تعیین کننده قیمت این محصول می باشند.

  • درصد جذب آب
  • میزان نخاله
  • ترد بودن فلافل آماده
  • میزان درخواست

بطور کلی قیمت نخود فلافلی کرمانشاه از تمامی انواع نخود فلافلی گران تر است، زیرا کیفیت بالاتری را نسبت به تمامی نخودها داراست.

در تصویر زیر لیست قیمت خرید نخود فلافلی مشاهده می کنید. اگر می خواهید جزییات بیشتری نسبت به قیمت این محصولات داشته باشید، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
قیمت عمده حبوبات

خرید نخود مخصوص فلافل

با توجه به مطالب گفته شده دریافتیم که خریدار نخود فلافلی زمان خرید این نخود از نظر کیفیت و قیمت با تنوع خوبی از محصول روبروست. شرکت های عمده فروش نخود معمولا فروش انواع نخود فلافلی را به عهده دارند.

بازرگانی الیزا نیز با توجه به دارا بودن پارامترهای زیر در کنار خریداران و فروشندگان نخود فلافلی است:

  • ارتباط با تولیدکنندگان نخود ایرانی
  • ارتباط با واردکنندگان نخود خارجی در ایران و خارج از ایران
  • فروش نخود فلافلی ایرانی و خارجی در سطح کشور
  • ارایه قیمت انواع نخود فلافلی به خریداران

نکته ای که بیان آن برای ما بسیار حائز اهمیت است این است که به دلیل تولید بسیار بالای نخود در کشورمان، بهتر است تمرکز خریداران ایرانی به سمت نخود فلافل ایرانی باشد، تا در کنار استفاده از نخودی باکیفیت و مرغوب، به کشاورزان عزیز نیز کمک شده باشد.

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
فاطمه کریمی
شماره موبایل: 09128799290
شماره ثابت: 25917680-021
فاکس: 43855680-021
پست الکترونیکی: elizacompany11@gmail.com
سامانه پیامکی: 50002204506
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید