بازار نخود وارداتی

فروش نخود خارجی و قیمت آن در بازار

فروش نخود خارجی در ایران با چه میزان عرضه و تقاضا روبرو است؟ نخود آمریکا و نخود آرژانتین از نظر کیفیت و قیمت چه نوع محصولی است؟ چه زمانی میزان واردات نخود خارجی به بازار ایران افزایش می یابد؟ نخود آمریکا و نخود آرژانتین دارای چه قیمت و کیفیتی است؟

واردات نخود خارجی به ایران در طول سال انجام می شود. اما بسته به شرایطی در برخی سال ها بیشتر و در برخی سال ها شاهد واردات کمتر نخود هستیم. سوال مطرح شده در این قسمت این است که چرا با وجود تولید زیاد نخود در ایران و حتی صادرات نخود ایرانی به کشورهای عربی، واردات نخود خارجی نیز به ایران انجام می شود؟

واردات نخود

نخود هر ساله در ایران در کرمانشاه در حجم بالایی مورد کشت قرار می گیرد. حتی کنار کرمانشاه به عنوان قطب تولید نخود ایرانی، در برخی مناطق دیگر ایران نیز به طور محدود تر شاهد تولید نخود هستیم.

اما متاسفانه به دلیل مدیریت نادرست کشت نخود در برخی سال ها شاهد وفور برداشت نخود هستیم و در برخی سال ها نیز با کمبود آن مواجه می شویم.

نکته دیگر اینکه گاهی صادرات نخود ایرانی به خارج از کشور به قدری افزایش می یابد که با کاهش موجودی نخود در بازار داخلی روبرو می شویم. عوامل نامبرده و دیگر عوامل دو نتیجه در پی خواهد داشت: کمبود نخود ایرانی در بازار ایران و در نتیجه افزایش قیمت نخود.

تحت شرایط ذکر شده واردات نخود خارجی و توزیع و پخش آن به ایران توسط تجار و شرکت های بازرگانی انجام می گردد.

قیمت و کیفیت نخود آمریکا و آرژانتین

نخود آمریکا و نخود آرژانتین دو نوع نخود وارداتی به داخل ایران است. این دو نوع نخود معمولا دانه درشت است و کیفیت مطلوبی نیز داراست.

قیمت نخود خارجی را نمی توان عدد مشخصی بیان نمود، چرا که با توجه به شرایطی قیمت تغییر می کند. بنابراین بایستی قیمت روز آن را از متخصصین و واردکنندگان دریافت نمود.

جهت خرید نخود خارجی آمریکا و آرژانتین و یا استعلام قیمت نخود خارجی می توان با مرکز فروش نخود خارجی حاضر ارتباط گرفت.

Price List

 

منبع: حبوبات ایران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *